Duben 2014

Půjčky na směnku a složenku

10. dubna 2014 v 23:40 | Petr |  Nebankovní půjčky
Půjčka na směnku je speciální cenný doklad, který informuje o vzniku finančního závazku samotného dlužníka vůči věřiteli. Tento cenný papír se využívá v případě, kdy klienti jednotlivých bank disponují nějakými nesplacenými úvěry, půjčkami či hypotékami. Tyto informace se zjišťují v bankovním registru. Tento finanční produkt je považován ze velmi rizikový, a proto vyniká vysokou roční procentní sazbou nákladů.
Půjčka na směnku by měla obsahovat podstatné údaje: splatnost, místo, jméno a příjmení směnečníka, jméno a příjmení na jehož řád má být zaplaceno, podpis výstavce, datum a místo vystavení směnky. Musí být označena textem, z čehož je patrné, že jde skutečně o směnku. V neposlední řadě nesmí chybět ani bezpodmínečný příkaz o zaplacení dané finanční sumy.
V případě že disponuje určitými finančními prostředky, můžete je použít na zaplacení povinného ručení, životního pojištění či stavebního spoření. Nebo jej můžete nechat finančně zhodnotit a to pomocí terminovaných vkladů, dividendových akcií či podílových fondů.
Pokud by vám půjčka na směnku nevyhovolala je možné sjednání půjčky na složenku kterou získá opravdu každý. Jedná se o malou krátkodobou půjčkudo 5000 Kč. Její sjednaní je více než snadné a zvládne to každý.